Оновлення матеріалів на сайтах
Інструкція
1. Навіщо оновлювати старі матеріали?
Коли користувач шукає ту чи іншу інформацію, він звертає увагу не тільки на її точність (щоб вона підходила під критерії пошуку), але і на дату. Чим більш актуальною інформація, тим вище ймовірність, що людина зайде саме на цю сторін ку.
Якщо стаття містить частково актуальну інформацію, то користувач, зайшовши на сторінку, просто тут же вийде, помітивши неточності. Таким чином, ви отримаєте велику кількість відмов, що негативно позначається на загальному трафіку сайту.
2. Як часто потрібно оновлювати контент?
Алгоритми, контент, тренди і інші моменти оновлюються щодня, тому під них потрібно постійно підлаштовуватися. Точно сказати як часто оновлюватись неможливо, усе залежить від поведінки трафіка та користувачів на сайті.

У будь-якому випадку, коли спостерігається відсутність позитивних змін на оновленій статті, знову актуалізуйте статтю. Поки ж публікація набирає перегляди і трафік - її не потрібно чіпати. Як кажуть сеошники, краще не чіпати те, що вже і так працює :)
3. Як краще оновлювати статті?
 • Вибираємо статті для оновлення (тут потрібно користуватись аналітикою, Яндекс Метрикою та SC (список надасть сеошник). Не потрібно оновлювати абсолютно всі статті, це просто неможливо зробити. Можна відновити дати у статтях, але тоді якість залишиться тим же, що не зіграє великої ролі для трафіку.
 • Якщо стаття підв'язана року (наприклад 2019, 2020), то треба оновити. Якщо матеріал до 2021, наприклад, про новий рік, то оновлюємо його на 2022 з ключами.
 • Доповнюємо матеріал:
  Немає ідеального рецепта для оновлення усіх статей, їх потрібно оцінювати кожну окремо.
 • Якщо стаття повністю не актуальна — краще переписати її заново;
 • Найбільше роботи доведеться виконати з частково неактуальною інформацією - додавайте, видаляйте, робіть все, щоб стаття знову стала корисною для користувача;
 • Якщо стаття під'язана до конкретної дати - її не потрібно оновлювати.

Потрібно звернути увагу на кількість символів у тексті. Пошуковики не люблять короткі статті. Ідеально від 4000 символів без пробілів. Стаття до 10000 символів — достатня по всім параметрам.

Також зверніть увагу на структуру тексту. Проставте, де потрібно і можна заголовки H2 - H4, списки, виділіть важливу інформацію жирним шрифтом.

Додаємо ссилки: якщо матеріали можна перелінкувати з іншими, то це варто зробити:
 • Можна додати, що матеріал оновлено.
 • Оновлюємо мета-теги обов'язково, використовуючи ключі, які вже є у пошуку Google.
 • Змінюємо дату на актуальну та зберігаємо

Не варто сподіватися на те, що абсолютно всі змінені статті будуть набирати трафік. Деякі з них так і залишаться поза увагою пошукової системи, але велика частина все ж дасть свої плоди.

Через деякий час можна провести повторну актуалізацію публікацій. Часто буває таке, що вони знову можуть вистрілити.
Статті для оновлення:
https://bit.ly/3vw4suE

Після оновлення статті — потрібно її відмітити у таблиці зеленим кольором.

Далі перевірятиме SEO.